Három Magyar Bajnoki címet hozott a DEAC Karate UP Egerből!

A hétvégén 2022. november 05-én rendezték meg az Ippon Shobu Magyar Bajnokságot Egerben, a Kemény Ferenc Sportcsarnokban.

A Magyar Karate Szakszövetség kiemelt versenyére 38 egyesület 256 versenyzője 421 versenyszámmal nevezett.

A DEAC Shotokan Karate Szakosztály 15 fő utánpótlás versenyzővel mérette meg magát az igen rangos viadalon, ahol szinte az ország minden tájától voltak tradicionális shotokan karate klubok, pl. Balassagyarmat, Sárvár, Hajdúböszörmény, Budapest, Szerencs, Ajka, Balatonalmádi, Hajdúnánás stb.

Az egyetemi versenyzők katában (formagyakorlat) és kumitéban (küzdőgyakorlat) indultak el a Magyar Bajnoki címért, mely három esetben elnyerésre is került: Németi Simon,                                  Őri Panna Krisztina és Marsi Erik állhatott a dobogó legtetejére. Persze csodálatos mérkőzések és sporteredmények születtek a dobó többi fokán is, hisz itt tényleg az ország legügyesebb fiataljai mutatták meg tudásukat az Ippon Shobu Karate (egy egész pontig tartó küzdelem) versenyrendszerben.

A DEAC versenyzőinek az eredményei a következők:

1. Doner Gergő kumite 4.

2. Németi Simon kumite 1.

3. Őri József Béla kata 2., kumite 3.

4. Őri Panna Krisztina kata 2., kumite 1.

Kis Zoltán 6. Dan, Őri Krisztián.

Mindenkinek gratulálunk! Nagyon büszkék vagyunk az egész csapatra, hisz a 34 klubból álló mezőnyben a DEAC a 8. helyen végzett, ami igazán figyelemre méltó eredménynek értékelhető. Rövid pihenő után cél az évvégi SKS-SKDUN OB december 17-én Egerben, így tovább folytatjuk a tudatos munkát a DESOK sportcsarnokban.

Debrecen, 2022. 11. 08.                                Sensei Őri Krisztián 3. Dan, vezetőedző

Edzések infó: 0630-581-9845