Három aranyat hozott a nemzetközi mezőnyben a DEAC Karate

2022. október 8-án a DEAC Shotokan Karate Szakosztálya részt vett a miskolci Avas kupa – 16. Csordás József nemzetközi meghívásos karate emlékversenyen.

A meghívásos WKF kupán, 3 nemzet (Románia, Szlovákia, Magyarország) 45 egyesülete, több mint 820 nevezéssel mérte össze tudását, 7 küzdőtéren.

A verseny díszvendége Hárspataki Gábor bronzérmes olimpikon volt, Magyarország első karate olimpiai érmese.

Összesen 126 trófea került kiosztásra: kihon (alapiskola), kata (formagyakorlat) és kumite (küzdőgyakorlat) versenyszámban.

Az arany, ezüst és bronzérmek mellett, a pontszerző 5. helyek is kiosztásra kerültek. Nem csak a szervezők, de az induló csapatok is meglepődtek hatalmas számú nevezésen, így egy-egy mezőnyben (kategóriában) nem volt ritka a 15-17 fős induló szám sem. Ennek tükrében igazán sikeres statisztikát zárt a DEAC, mivel mind a tíz utánpótlás versenyzőjük pontszerző helyen végzett. Az induló csapatok éremtáblázatán az egyetemi klub a 45 egyesületből álló nemzetközi versenyen a 17. helyen végzett, míg a klubok közötti pontversenyen a 14. helyet szerezte meg.