Miskolci WKF Kupa

Beszámoló DEAC Karate UP szakosztály

Őri Krisztián szakosztályvezető, karate edző

WKF Kumite és Kata (küzdelem és formagyakorlat) utánpótlás kategóriában indult el a DEAC Karate Utánpótlás szakosztálya a 2021. június 12-én szombaton Miskolcon megrendezett Adamantin Kupa – nyílt karatebajnokságon. A WKF rendszerű megmérettetésen 19 egyesület nevezett. A klubok között volt fővárosi klub, de voltak Dombóvárról is. A rendezvényen 169 versenyző indult. A DEAC-ot hat versenyző képviselte.

1. Őri Panna Krisztina 6. Kyu (10 éves) 26 kg
  2. Őri József Béla 3. Kyu (13 éves) 49 kg
  3. Bodó Miklós 6. Kyu (14 éves) 48 kg
  4. Dobos Tifani 4. Kyu (16 éves) 57 kg
  5. Bessenyei Máté 3. Kyu (17 éves) 80 kg
  • Jámbor Zsófia Éva 3. Kyu (18 éves) 61 kg

Csapat Katában: Őri Panna Krisztina és Őri József Béla nevezett.

A formagyakorlat versenyszámban versenyzőink előre kiválasztott 2 db shotokan katákkal készültek, melyet a DESOK-ban már tavasz óta heti 3 alkalommal gyakoroltak.

Küzdelmi számok 3 perces menetekben folytak. Itt nyolc pont különbség vagy az idő lejárta jelenti a kumite végét. Sok körmérkőzést vívtunk, melyre február óta heti 6 alkalommal készültünk. Józsán 3 alkalommal, és 3 alkalommal szintén a DESOK-ban. A kumite WKF (sport karate) szisztémában folyt, így minden versenyzőnek kék vagy piros színű kesztyűt, övet, lábfej- és lábszárvédőt kellett viselnie. Ez a rendszer nekünk új volt, ezért rengeteget készültünk rá. Megfelelő felszerelések beszerzése is nagyon nehézkes volt, mert nem ismertük a védőeszközöket napi használat szerűen.   A DEAC vezetősége azonban amiben csak tudott segítette a csapat felkészülését, mely meg is látszott a szerzett helyezéseinken.